Wynajem Aut Lotnisko Katowice Pyrzowice

DD Partner to wypożyczalnia samochodów umożliwiająca szybki i tani wynajem samochodów w Katowicach-Lotnisko Pyrzowice. Oferujemy wynajem samochodów na terenie miasta Katowic, jego okolic oraz na lotnisku Katowice Pyrzowice .

Podstawienie / odebranie samochodu odbywa się na parkingu przy Terminalu pasażerskim.

W celu odbioru zarezerwowanego auta, należy po przylocie i odebraniu bagażu skontaktować się telefonicznie

+48 606 555 999 lub +48 533 994 505

Po kontakcie telefonicznym, pracownik wyjedzie po Państwa na lotnisko i dopełni formalności z przekazaniem samochodu .

 

Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice

Oferujemy szeroką gamę komfortowo wyposażonych samochodów osobowych w bardzo atrakcyjnych cenach na rynku. Samochody miejskie, ekonomiczne, kompaktowe klasy średniej oraz klas wyższych.

Posiadamy samochody z silnikiem benzynowym oraz  diesla, z manualną lub automatyczną skrzynią biegów, dzięki czemu każdy może dobrać pojazd do swoich potrzeb. Istnieje także możliwość dobrania dodatkowego wyposażenia jak nawigacja czy fotelik dla dziecka oraz drugiego kierowcy.

Lotnisko Katowice Pyrzowice Informacje

 Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, od stycznia 2009 roku używający również marki Katowice Airport, położony w miejscowości Pyrzowice, około 30 kilometrów na północ odcentrum Katowic.

Lotnisko jest najwyżej położonym cywilnym portem lotniczym w Polsce i charakteryzuje się dobrymi warunkami atmosferycznymi, co oznacza mniejszą niż na innych lotniskach liczbę dni uniemożliwiających lądowanie.

Znajdują się tutaj trzy terminale pasażerskie, których łączna roczna przepustowość to 5,5 mln pasażerów.

Dojazd do Lotniska Katowice Pyrzowice

Bezpośrednio do portu prowadzi droga wojewódzka nr 913. W pobliżu istnieją bezkolizyjne węzły Pyrzowice-Lotnisko, który łączy drogę 913 z drogą ekspresową S1 i portem, oraz Pyrzowice, który łączy południowy odcinek autostrady A1 z drogą S1. Droga wojewódzka 913 krzyżuje się także z drogą krajową nr 78 łączącą województwo świętokrzyskie z granicą polsko - czeską w Chałupach.

Autostrada A1 obecnie umożliwia szybkie dotarcie do portu lotniczego z południa województwa śląskiego oraz z Czech, ponadto w Gliwicach krzyżuje się z autostradą A4 (łączącą wschód i zachód południowej części Polski).

Osoby niezmotoryzowane, które nie mają możliwości dojechać na lotnisko własnym samochodem, mogą zdecydować się na autobusy komunikacji miejskiej lub prywatnych przewoźników. Komunikacja miejska zabiera pasażerów z Bytomia (linia 85 i 53), Mierzęcic (linia Lotnisko nr 17) oraz z Katowic – Linia Airport Bus. Z Katowic poprowadzona została także specjalna Linia Lotnisko, która odjeżdża spod tamtejszego Dworca Głównego, a następnie zatrzymuje się na przystankach Katowice Sokolska, Katowice Novotel, Sosnowiec Milowice Centrum Handlowe i Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach.

 

Katowice -  to największe miasto znajdujące się na Górnym Śląsku. To jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych, położony pomiędzy Krakowem a Wrocławiem, przez który przebiegają najważniejsze autostrady i droga ekspresowa. 

Katowice są stolicą jednej z większych i najdynamiczniej rozwijających się aglomeracji w Europie. W skład ogromnego zurbanizowanego obszaru, którego są sercem, wchodzi kilkanaście miast liczących niespełna 3 miliony mieszkańców. To miasto prawdziwie europejskie, w którym nowoczesność twórczo nawiązuje i przenika się z tradycją. Katowice, stale się zmieniając, stają się nowoczesnym ośrodkiem, jednym z głównych w centralnej Europie.

Nowoczesnym ośrodkiem, doskonałym miejscem na organizację wszelkiego rodzaju imprez, eventów, konferencji – od tych najmniejszych o znaczeniu lokalnym czy regionalnym, po te największe o znaczeniu krajowym czy międzynarodowym.

Sprzyja temu wciąż rozwijająca się baza obiektów noclegowych i konferencyjnych wysokiej klasy (powstające Międzynarodowe Centrum Kongresowe razem ze Spodkiem będzie największym zadaszonym miejscem spotkań w Europie Centralnej), niedaleka odległość od wielu miejsc będących świetną lokalizacją na aktywne wyjazdy typu incentive, a także doskonałe skomunikowanie.

Do Katowic w bardzo łatwy sposób można się dostać najważniejszymi środkami transportu. Miasto posiada bezpośrednie połączenie z autostradą A4 i bardzo łatwy dojazd do budowanej autostrady A1, a dogodną drogową komunikację z pozostałymi miastami aglomeracji zapewnia Drogowa Trasa Średnicowa. Na remontowanym dworcu kolejowym zatrzymują się najważniejsze pociągi Inter City, dzięki którym podróż do Warszawy zajmuje mniej niż trzy godziny. Nie wolno zapomnieć także o transporcie powietrznym – dynamicznie rozwijającym się porcie lotniczym w Pyrzowicach, a także planowanym lotniskiem turystyczno-biznesowym w Katowicach-Muchowcu.

Atutem są również ośrodki targowe dysponujące kompleksową bazą wystawienniczą – Międzynarodowe Targi Katowickie oraz położone w sąsiedzkim Sosnowcu centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia.

Massz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Zapraszamy do kontaktu

 • Główny adres:
  Kraków, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II - Balice
  ul. Kapitana Mieczysława Medweckiego 1, 32-083 Balice
  Lokalizacja biura : Stacja Paliw ORLEN
 • DD PARTNER SP Z O.O.
 • NIP: 6783149200
 • REGON: 122983732
 • Telefon: +48 606 555 999
 • Telefon: +48 533 994 505
 • Biuro Obsługi Klienta: biuro@ddpartner.pl